Recente wijzigingen aan het internationaal Montrealprotocol legt een vermindering op in het gebruik van HFK gebaseerde brandblusmiddelen en moet zorgen voor een nog snellere overgang naar het gebruik van alternatieven. 3M, het technologiebedrijf dat zich voor de ontwikkeling van haar producten op de wetenschap baseert, heeft zijn steun uitgesproken voor deze recente wijziging aan het Montrealprotocol.
In oktober 2016 kwamen vertegenwoordigers uit 197 landen overeen om het gebruik van de snelst groeiende broeikasgassen, fluorkoolwaterstoffen (HFK’s), geleidelijk te verminderen. HFK’s worden vaak gebruikt in brandblusmiddelen. Enkele regio’s – waaronder de VS en Europa – moeten het gebruik van HFK’s vanaf 2019 beginnen te beperken. Het nieuwe akkoord bouwt verder op de in Europa via de F-gas Verordeningen gelegde fundamenten en hanteert een driedelige aanpak, waarbij sterk ontwikkelde landen sneller dan ontwikkelingslanden hun gebruik van HFK’s moeten verminderen.
Kurt Werner, Business Development Manager bij 3M: “Dit is de belangrijkste stap om de desastreuze klimaatverandering tegen te gaan die landen genomen hebben sinds het historische akkoord van december 2015 op de COP21 in Parijs. De toekomst van HFK’s is duidelijk, maar gelukkig zijn er al voldoende duurzame alternatieven in de brandbestrijdingsindustrie die ervoor zullen zorgen dat deze overgang vlot verloopt.”











