Klimaatbeheersing volgens de C2C gedachte

Gebouweigenaren zetten steeds meer in op duurzame klimaatbeheersing. “Als we spreken over een duurzaam en energiezuinig binnenklimaat, wordt vaak de Cradle to Cradle gedachte vergeten,” meent Marc Achten van Vasco Group. “Duurzaamheid gaat niet alleen om energiebesparing, maar ook over producten die op een ecologische manier zijn geproduceerd en geïnstalleerd. Wij geven met onze producten volledig invulling aan het begrip duurzaamheid.”

Fluisterstille warmte
Vasco Group produceert in eigen huis designradiatoren, vloerverwarming- en ventilatiesystemen. Achten: “Naar duurzaamheid toe kunnen we de aluminium radiatoren aanbevelen. We hebben pas een nieuw model geïntroduceerd, de ONI radiator. Hij combineert de meest geavanceerde technologie met een origineel en minimalistisch design. Het is een van de dunste radiatoren op de markt; de aluminium plaat uit 100% gerecycleerd materiaal is slechts 8 millimeter dik. De radiator is eenvoudig te installeren dankzij gepatenteerde snelkoppelingen die bovendien het uitzetten en krimpen opvangen en hinderlijke geluiden (het vroegere tikken) voorkomen. Resultaat: fluisterstille warmte. De ONI radiator is zeer geschikt voor lage temperaturen en dankzij de geringe waterinhoud warmt hij tot vier keer sneller op dan een klassieke radiator in staal. ”

Vasco-vloerverwarming

Gezond systeem
Heel interessant voor de renovatiemarkt is volgens Achten de vloerverwarming van Vasco Group met nul opbouwhoogte. “De vloerverwarming wordt in de chapevloer in gefreesd en geeft een veel snellere warmteafgifte dan een traditionele vloerverwarming. Naar renovatie toe kan er volledig stofvrij gewerkt worden en het kost op deze manier ook weinig moeite om de vloerverwarming in bestaande gebouwen aan te brengen.”

Op vlak van ventilatie is België een sterk groeiende markt voor Vasco Group. “Ons ventilatiesysteem scoort EPB matig zeer goed, heeft een 100% bypass en is de stilste op de markt,” zegt Achten. “We voorzien tevens in eigen kanalen en ventielen die nog eens voor een geluidsreductie van 2 dB zorgen. Ieder ventilatieproject calculeren we zelf met uittekening van de kanalen en voorinstelling van de ventielen. De installateur hoeft de installatie niet in balans te zetten, maar enkel een controle uit te voeren. Naast pollen haalt het systeem ook fijnstof uit de lucht. Het is dus niet alleen een energetisch verantwoord systeem, maar ook een gezond systeem dat verse lucht in een gebouw brengt.”

Categorieën :
HVAC&R
Deel dit bericht :

Gerelateerde video’s